Diyet

Kolay Bir Diyet İçin En İyi 8 Kilo Verme İpucu

Güzelliğimizi korumak için hepimiz türlü türlü diyetler deniyoruz. Bu diyetleri uygularken bazılarımız çok zorlanıyoruz, ancak kilo vermek sizin için bir işkence olmak zorunda değil. Kolay bir diyet için yapabileceğiniz pek çok şey var. Bu yazımızda kilo vermenizi kolaylaştıracak bazı ipuçlarını paylaşmak istedik. Tabiki kilo vermek için günlük hayatınızdaki bazı detayları değiştirmek zorunda kalacaksınız. Ancak sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olmak için fedakarlıklar yapmamız gerektiğini hepimiz biliyoruz.

İşte en iyi 8 diyet ipucumuz!

1.Zamanında yemek yiyin

Ana ve yan öğünlerinizin zamanlarını tam olarak belirleyerek ve sadece bu saatlerde yemek yiyerek diyetinizi oldukça kolaylaştırabilirsiniz. Diyetinizde zamanlı olarak yemek yemek hem acıkınca bir sonraki ana yemeğe kadar sabretmenize yardımcı olacak, hem de her gün tam olarak ne kadar yediğinizi ölçebilmenizi sağlayacaktır. Ayrıca ne kadar zamanda acıktığınızı bilmek bir sonraki öğününüzü planlamanızı kolaylaştıracaktır.

2.Yemek yerken televizyon izlemeyin

Yemek yerken televizyon izlemek kalorilerinizi ve ne kadar yediğinizi sayamamanıza neden olur ve bilinçsiz olarak daha fazla yemek yersiniz. Diyet sırasında, tek başınıza yerken bile sadece tabağınızla baş başa kalmak ve ne kadar yediğinize dikkat etmek daha sonra pişman olmamanızı sağlayacaktır.

3.Kilonuzu günlük olarak ölçün

Eğer kilonuz peş peşe günlerce yükselirse bu fazla yediğinizin bir göstergesidir. Diyet yapmıyorken bile günlük kilonuzu bilirseniz durum daha kötüleşmeden müdahale edebilir ve kendinizi gelecekteki büyük uğraşlardan kurtarabilirsiniz.

4.Haftada üç gün spor yapın

Günde 15 dakikalık bir spor bile hem kilonuzu korumanızı, hem de kilo verirken kas kütlenizi kaybetmemenizi sağlayacaktır. Haftada 3 gün yapacağınız kısa bir yürüyüşün bile sağlığınızda büyük bir etkisi olacağını unutmayın. Sadece kilonuz için değil, sağlığınız ve mutluluğunuz için spor yapmanız çok önemli.

5.İştahınız kabarınca kendinizi oyalayın

Canınız sağlıksız veya yüksek kalorili, diyetinize uygun olmayan bir yiyecek çektiğinde bir resim çizin, bir arkadaşınızı arayın veya kendinizi oyalayacak başka bir şey bulun. Araştırmalar gösteriyor ki bu tip can çekmeleri ortalama 5 dakika sürüyor. Sadece size kısa bir süreliğine yemeği unutturacak bir şeye ihtiyacınız var.

6.İyi bir kahvaltı edin

Güçlü ve dengeli bir kahvaltı gün boyunca kan şekerinizi dengelemenize yardımcı olacaktır. Böylece öğle yemeği saati geldiğinde açlıktan kıvranıyor olmayacaksınız ve iştahınızı kontrol edebileceksiniz. Ayrıca verimli bir gün geçirmeniz için kahvaltınızın yeterli olması çok önemli.

7.İçki içmeyin

Masum bir margaritada bile yüzlerce kalori vardır. Ayrıca içki içtikçe iştahınızın açılacağı da bir gerçektir. Bu da ne kadar içki içerseniz daha sonraki günlerde o kadar diyet yapmanız gerekecek demektir.

8.Yeterince uyuyun

Araştırmalar, ortalama bir insanın en az 7 saat uykuya ihtiyacı olduğunu gösteriyor. Bundan daha az uyursanız direnciniz ve akıllıca karar verme yetiniz azalıyor. Yani uykunuzu iyice alırsanız sağlıksız bir yemeği yememeyi seçme ihtimaliniz daha yüksek. Ayrıca uykusuzluğun yorulmanızı kolaylaştırdığı ve yorgunluğun iştah açtığı da gerçek.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşmayı ve yorum yapmayı unutmayın!


Yeni yazılarımızı facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz!

Facebook Yorumları

Sevdiklerinizle Paylaşın!
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •