göbek yağı eritme hareketleri
Fitness

Evde Yapabileceğiniz Göbek Yağı Eritme Hareketleri

Hayallerinizdeki karına sahip olmak o kadar da zor değil! Sadece biraz egzersiz ve diyet gerekiyor. Spor salonlarına ve pahalı aletlere de gerek yok. Sacede odaklanmanız ve kendi evinizde bile yapabileceğiniz bu göbek yağı eritme hareketlerini düzenli olarak yapmanız gerekiyor. Bu hareketleri yaparak göbeğinizdeki yağları eritmekle beraber kasları daha belirgin bir hale getirebilirsiniz. Ayrıca muhteşem bir karına sahip olmakla beraber kronik hastalıkların riskini de azaltacaksınız. Bu basit egzersizleri yeni başlayanlar bile yapabilir. Sadece vazgeçmeden devam etmeniz gerekiyor!İşte sizin için seçtiğimiz göbek yağı eritme hareketleri.

Düz bir karın isteyen tek kişi siz değilsiniz. Her yıl, pek çok kişi sırf bu nedenden spor salonuna yazılıyor, yoga dersleri alıyor ve egzersiz yapıyor. Güzel görünmenin yanı sıra sağlıklı bir karın, sağlığınız için çok önemlidir. Düz bir karnınız olmazı kalp ve damar hastalıklarının ve başka çeşitli kronik hastalığın riskini azaltır.(ingilizce kaynak) Tüm bunlar için spor salonlarına gitmenize gerek yok. Sadece bu göbek yağı eritme hareketlerini deneyin!

Yazıdaki tekrar sayıları sadece öneri olup kendi vücudunuzu dinleyin ne zaman duracağınıza karar vermek en doğrusudur.

İlgili : Kilo vermek için ağırlık mı kardiyo mu?

1.Crunch

göbek yağı eritme hareketleri

15 kez 3 Tekrar

Göbek kaslarınızı oldukça çalıştıracak bu basit egzersizin bazı püf noktaları var. Bu egzersizi yerde yapacaksınız ancak yerde rahatsız oluyorsanız altınıza bir havlu veya yoga matı alabilirsiniz.

Crunch’a başlarken ellerinizin başınızın arkasına koyun ve bacaklarınızı gövdenize doğru çekin. Ayaklarınızın yere dümdüz bastığından emin olun. Kendinizi hazır hissettiğinizde karın kaslarınızı kullanarak sadece vücudunuzun omuz kısmını yukarı kaldırın. Bu hareketi yaparken alt sırtınızın hala yere değmekte olduğundan emin olun. Gözlerinizi tavandan ayırmamaya çalışın. Boynunuzun zorlanmaması için öne bakmaktan ve ellerinizle boynunuzu itmekten kaçının. Unutmayın, bu bir karın egzersizi. Hareketi bitirmek için yavaşça geri yere yatın.

2.Burmalı Crunch

göbek yağı eritme hareketleri

15 kez 3 Tekrar

Bu hareketimiz, az öncekinin bir farklı versiyonu. Harekete başlamak için ellerinizi kafanızın arkasına koyup, bacaklarınızı büküp crunch ile aynı başlangıç pozisyonuna gelin. Karnınızı kullanarak vücudunuzu sağ omzunuz sol dizinize doğru hareket edecek şekilde kıvırın. Bu hareket esnasına dizinizi de omzunuza doğru kaldırabilirsiniz. Hareketi diğer tarafta da tekrar edin. Sol omzunuzu sağ dizinize doğru getirip geri pozisyona döndüğünüzde hareketiniz bitmiş olacak.

İlgili : Doğal ve Sağlıklı Zayıflama Yolları

3.Uzanmalı Cruch

göbek yağı eritme hareketleri
Göbek yağı eritme hareketleri

15 kez 3 Tekrar

Göbek yağı eritme hareketleri listesindeki üçüncü hareketimiz yine bir crunch versiyonu. Bu versiyonda harekete bacaklarımız kalkık ve vücudumuza olabildiğince 90 derece açıda başlıyoruz. Ellerimizi geriye doğru uzatıp birleştiriyoruz. Hareketi yapmak için aynı anda bacaklarımızı açıp, her zamanki gibi karın kazlarımızı kullanara omuzlarımızı bacaklarımıza doğru çekiyoruz. Ellerimizi de aynı zamanda kaldırıp bacaklarımızın arasına geçiriyoruz. Tüm hareket boyunca ellerinizi birleşik tutmayı ve kendinizi çok zorlamamayı unutmayın. Bacaklarınızı birleştirip ellerinizi eski pozisyona döndürdüğünüzde hareketimiz bitmiş olacak.

İlgili : Neden sürekli yorgun hissediyorum?

4.Bacak Kaldırma

göbek yağı eritme hareketleri

15 kez 3 Tekrar

Bu hareketide yerde yapacağız. Yere sırt üstü yatıp bacaklarınızı dümdüz uzatın. Ayaklarınızın birleşik pozisyonda olduğundan emin olun. Harekete bacaklarınızı kaldırarak başlayın. Sırtınızın yerden kalkmadığından emin olun. Böylece vücudunuz tüm gücü karın kaslarınızdan alacak. Bacaklarınızı 90 derece havaya kaldırdıktan sonra yavaşça indirebilirsiniz. Bacaklarınız 90 derece kalkınca dümdüz olmuyorsa korkmayın, zamanla açılırsınız. Unutmayın ki egzersiz sadece birkaç gün veya yaz öncesi değil hayat boyu yapılmalıdır.

İlgili : Kolay bir diyet için 8 kilo verme ipucu

5.Plank

göbek yağı eritme hareketleri

10 kez 3 Tekrar

İlk olarak pozisyon almak için diz çökün ve vücudunuzu ileri doğru uzatın. Ellerinizi yumruk yapıp dirseklerinizi ve ellerinizi yere koyun. Bu hareketi yaparken dirseklerinizle omuzlarınız aynı hizada olmalıdır. Yani kollarınızı çok açmamaya özen gösterin. Bacaklarınızı da geriye doğru uzatın ve parmak uçlarınızda durun. Sırtınızın bir kiriş olduğunu hayal edin.

Yeni başlayan birisinin birkaç nefes boyunca bu pozisyonda durması yeterlidir. Kaslarınız geliştikçe bu sayıyı arttırmaya veya zaman tutmaya başlayabilirsiniz. Hareketi bitirmek için dizlerinizi geri vücudunuza doğru çekin.

İlgili : Su içmenin kanıtlanmış faydaları

6. Yan Plank

göbek yağı eritme hareketleri

10 kez her taraf için 3 Tekrar

Göbek yağı eritme hareketleri konumuzda göstereceğimiz son hareket yan plank. Bu hareketi vücudunuzun iki tarafıyla da yapmanız gerekiyor. Önce sol taraftan başlayın ve 10 kez tekrarlayamazsanız sağ tarafınızla sadece sol tarafınızla yaptığınız kadar yapın. Vücudunuzda dengesizlikler olmasını istemezsiniz.

Sol tarafınıza yatın ve bacaklarınızı üst üste koyun. Vücudunuz dümdüz olacak şekilde bacaklarınızı uzatın.

Yan plan hareketine başlarken sol kolunuzla kendinizi havaya kaldırın. Sol dirseğiniz bu harekette de sol omzunuza dik olmalıdır. Belinizi ve dizlerinizi yerden aynı anda kaldırın. Karın kaslarınızla kendinizi destekleyerek 3-5 nefes boyunca bu pozisyonda kalmaya çalışın. Hareketi tamamlamak için dizlerinizi ve belinizi yavaşça yere koyun.

Bu hareketleri yaparken yaralanmamak veya bir yerinizi incitmemek için kesinlikle küçük bir ısınma yapmanız önerilir. Çalışma alanınızın size zarar verebilecek eşyalardan uzak olduğundan emin olun ve daha önemlisi kendi hızınızda çalışın. Acele etmeyin ve hareketleri yapabildiğiniz kadar yapmaya çalışın. Kendinizi zorlamak zadece yaralanmayla sonuçlanacaktır. Kendinize karşı sabırlı olun. 

Düz bir karın, tüm bunlara değecek!

Hareketleri mümkünse altını temizlediğiniz bir spor ayakkabı ile yapın. Bu hem hareketleri daha rahat yapmanızı sağlayacaktır hem de ayak bileğinizi sarıp koruyacaktır. Egzersiz yaparken çok sıvı kaybedersiniz. Bolca su içmeyi unutmayın. Ayrıca spor yaparken diyetinizin de çok önemli olduğunu unutmayın.

Çoğu kişi sadece spor yaparak veya sadece diyet yaparak fazla kilolarından kurtulabileceğini düşünür ancak spor yapmadan diyet yapmak vücudunuzdaki yağları tutarken kas kütlenizi kaybetmenize neden olabilir. Sadece spor yapıp diyet yapmamak ise kaslarınızı güçlendirmekle beraber kalori yakımınızı yeterince arttırmaz ve sporun verdiği yorgunlukla daha da yiyip kilo almaya başlayabilirsiniz. Hem spor hem diyet, sağlıklı yaşam için çok gerekli iki öğedir. Spor yaparken diyetinizin lahana diyeti gibi bir besinsiz kalma diyeti değil, yağın azaltıldığı ve şekerin mümkünse tamamen kesildiği bir protein ağırlıklı dengeli beslenme diyeti olması gerekir. Bu sayede kaslarınızın gelişimi için gerekli protein ve diğer besinleri alırken kalori alımınızı kontrol altında tutabilirsiniz. Göbek yağı eritme hareketleri için ipuçlarımız bu kadar. Sizin de ekleyecekleriniz varsa lütfen yorum bırakın.

Umarız göbek yağı eritme hareketleri ile ilgili yazımızı beğenmişsinizdir. Lütfen yorum bırakmayı ve paylaşmayı unutmayın!

Bunları da beğenebilirsiniz :

Kolay Bir Diyet İçin 8 Kilo Verme İpucu

Doğal ve Sağlıklı Zayıflama Yolları

Yazımızı beğendiyseniz paylaşmayı ve yorum yapmayı unutmayın!


Yeni yazılarımızı facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz!

Facebook Yorumları

Sevdiklerinizle Paylaşın!
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •